Przekroczenie mostu

Musisz przekroczyć most, aby dostać się na drugą stronę strzeżonego miasta. Przejście przez cały most trwa godzinę, ale w połowie jest strażnik, który budzi się co pół godziny i odprowadza z powrotem każdego kto próbuje przejść. Jak dostać się na drugą stronę?

 

 

 

Kliknij i zobacz odpowiedź
Idziesz przez most przez pół godziny i tuż przed pobudką strażnika odwracasz się w przeciwną stronę, wtedy też zostaniesz odprowadzony przez strażnika na drugą stronę miasta, czyli tam gdzie chciałeś dotrzeć.

Kategoria: Inne | 20 Odpowiedzi 09.04.2012

20 odpowiedzi do Przekroczenie mostu

 1. chiie napisał(a):

  zabić strażnika! :D

 2. m4rcinek napisał(a):

  Przejsc 1/4 mostu. Poczekac 15 min az straznik wstanie. Ruszyc dalej. Po 15 minutach bedziemy w polowie a straznik biedzie ciagle spac. Po kolejnych 15 minutach bedziemy w 3/4 a straznik sie dopiero obudzi. Po kolejnych 15 minutach jestesmy w miescie.

 3. jaaa napisał(a):

  pobić go

 4. coca cola napisał(a):

  polecieć samolotem

 5. Logik napisał(a):

  Mam taki plan, nie wiem czy jest dobry czy nie, ale pierwsze co mi przyszło do głowy:
  Przekraczamy most spokojnie, dochodzimy aż do strażnika, jeśli wiemy że mamy kilka sekund na jego obudzenie, to odwracamy się plecami do niego. On obudzi się, i zobaczy że idziemy z miasta przez most. Zawróci nas, i tym sposobem jesteśmy w mieście.

 6. sasa napisał(a):

  zesrać się i nei dać się

 7. OLO napisał(a):

  mój plan to:
  wyjść z pierwszej strony wtedy jak on sie obudzi .dojdziemy do niego.a on wtedy zaśnie :)

 8. Genius napisał(a):

  PRZEJŚCIE mostu zajmuje godzine można pobiec

 9. wiki lajla 12 napisał(a):

  wiec plan wygląda tak
  idziemy pół godziny i brzed pobudką strażnika odwracamy sie i dalej kazdy wie
  jesli to nie wypali to przekupujesz go stuwą lub biegniesz morzesz też popłynąć poół godzinie wejść na wysepke i wu a’la

 10. lemon napisał(a):

  A jak nie masz przy sobie pieniedzy wiki lajla 12?

 11. Anonim napisał(a):

  Możemy wejść na most o dowolnej godzinie. Jeśli trafi się, że strażnik się obudzi i nas zawróci, to na początku mostu wystarczy zaczekać 10-15 minut i znowu iść. Jak nie będziemy hałasować, to uda nam się przejść nie budząc strażnika.

 12. my napisał(a):

  Gdy strażnik odprowadzi grupę na brzeg ruszamy za nim po pół godziny docieramy do połowy mostu strażnik usypia a my idziemy drugie pół godziny do celu podróży

 13. Adriano napisał(a):

  Odprowadzanie kogoś „z powrotem” tzn. pokonywanie z nim tej samej trasy którą przebył, także obrócenie się nic nam nie da.

 14. Roman napisał(a):

  nie opisano, co dzieje się ze strażnikiem po odprowadzeniu kogoś na brzeg. skoro pół godziny mija, zanim przejdzie z nim pół mostu, to czy natychmiast on zasypia i się budzi ? należy też sprecyzować, czy strażnik budzi się na moment – jest to zdarzenie umiejscowione w czasie, ale bez wartości czasowej opisującej długość trwania stanu przebudzenia, tzn. co pół godziny sprawdza, czy ktoś jest na moście, a jeśli nikogo nie ma, to natychmiast zasypia. jeśli nie są te sprawy doprecyzowane, można wymyślić multum innych rozwiązań.

 15. Karola napisał(a):

  Nie ujawniono o, której ten strażnik idzie spać załóżmy, że idzie spać o 15.00 to my możemy wejść na mst o 15.01, 15.14, 15.15, 15.26 itp. Byle tylko nie wtedy gdy budzi się strażnik.

 16. Ola napisał(a):

  Należy przekroczyć most w krucej niż póĺ godziny, ponieważ starżnik jest w połowie (godziny, a nie mostu).

 17. Ola napisał(a):

  Można też iść do połowy mostu i jak syrażnik die obudzi odwrórcić się i starżnik nas odprowadzi do maita.

 18. waneksio napisał(a):

  skoro przejście trwa godzinę to znaczy że bieg zajmie nie całe pół godziny

 19. luna napisał(a):

  udawać biednego

 20. Łosiek napisał(a):

  Chyba wiem skoro jak idzie się tam to strażnik zawraca cie to wykorzystajmy to: idzie tyłem to strażnik pomyśli ,że idziecie w tom stronę wiec cie zawruci ale na drugą stronę mostu. I tak dochodzimy do końca mostu.

Dodaj odpowiedź